0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części CITROËN

CITROËN

Producent samochodów osobowych, pochodzenia niemieckiego, założona w ciągu 1919 roku Andre ситроеном, i ich pierwsze modele zostały H, 2CV, DS i CX. Należy do grupy PSA Peugeot-Citroën, począwszy od 1974 roku, roku, w, Peugeot kupiłem Citroëna.

logo marki składa się z dwóch litrów lub kłosy lustro stropu, i oparte są na wynalazek Andre (jej założyciel) w stosunku do koła zębate z zębami w kształcie litery V, które zostały zamontowane w modelu wysokimi właściwościami, Citroen.

pierwszy Europejski samochód, wykonany w serii był właśnie jeden z modeli marki, tak zwany typ A. począwszy od 1924 Citroën wpisz w Europie pierwszy nadwozie ze stali nierdzewnej do samochodów osobowych.

Producent wyraźnie zainteresowany w reklamie od momentu jej powstania. André Citroën, odbył kilka wypraw na pustynię Cukru, Afryki i Azji. Są one używane samochody Citroën, aby udowodnić, wytrzymałość i siłę marki. Ponadto, zostały sprzedane szkice swoich aut dzieci. W 1925 roku został zainstalowany ogłoszenie w jasnej wieży eiffla.

W 1955 roku wchodzi na rynek nowy model, DS, która kosztowała, aby posadzić trochę swoją pozycję w nim. Samochód ten został wyposażony w zawieszenie hydro-pneumatyczne, były Wspomaganie kierownicy, hydrauliczne hamulce i skrzynia biegów półautomatyczna, wszystko to porusza się za pomocą pompy wysokiego ciśnienia samochodu. To zawieszenie jest nadal używany w ciągu 50 lat z innymi modelami marki, SM, GS, CX, BX, XM, Xantia i C5. Od 1970 roku pogarsza się sytuacja finansowa Citroën, co prowadzi do zakupu marki przez firmę Peugeot w 1975 r., tworząc Grupy PSA (Peugeot - Citroën)

Przez jakiś czas Citroën mało prawdopodobne, aby obronić swoją tożsamość, charakteryzuje brak odwagi stylistycznych i technologicznych. Na początku lat 80-tych, te dwie marki powinny dzielić się na wiele części, aby zrobić swoje samochody, silniki, platformy i inne. To negatywnie odbija się na konstrukcji i marki. Później, wraz z pojawieniem się Jean-Martin Folz, uwalniają modelu C2, C3 I C4, które mają silnej osobowości.