0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części IVECO

IVECO

Grupa przemysłowa " włoski którego siedziba znajduje się w Turynie, założona w styczniu 1975 roku, produkt połączenia pięciu firm zlokalizowanych pomiędzy Francji, Włoszech i Niemczech. Główna działalność koncentruje się w zakresie budowy i sprzedaży lekkich samochodów dostawczych, średnich i ciężkich, pojazdów, kamieniołom i dzieł, autobusów i pojazdów specjalnych. Nazwa Iveco pojawił się po raz pierwszy w 1975 roku.

ma kilku fabryk zlokalizowanych w Europie, Chinach, Rosji, Australii, Argentyny i Brazylii. Rocznie odbywa się około 150 000 pojazdów użytkowych.

Na początku firma koncentrowała się na usprawnienia, integracji i optymalizacji procesów produkcyjnych, które wcześniej pracowały w trybie offline. Od 1975 do 1979 Iveco obejmuje 200 podstawowych modeli i 600 wersji.

w 1978 roku wydała swój pierwszy samochód, lekki, model Daily, ten był pomyślany jako narzędzia przemysłowe mały, niezawodny i trwały. Następnie w 1980 roku został zbudowany pierwszy silnik turbo diesel do samochodów ciężarowych, ciężkiego. Tak narodziły się modele TurboDaily, Turbostar i Turbotech.

W latach 80-tych, były skierowane mocno w dół, promocja marki, podjęli takie działania, jak sponsoring imprez sportowych, jak igrzyska Olimpijskie w 1980 roku w Moskwie, wśród innych imprez. Powstały dwa nowe działy: silniki diesla dla autobusów i wozów strażackich. W 1985 roku Iveco wykonany pierwszy silnik diesla lekki, z bezpośrednim wtryskiem.

Cztery lata później, w 1989 roku, produkuje pierwszy silnik diesla z EGR do redukcji emisji do atmosfery zanieczyszczeń, zgodny z samochodów dostawczych, w tym samym roku został wydany nowy Daily jest wyposażony w ten silnik.

W 2000 roku i w 2005 roku model ten otrzymał nagrodę "International Van of the Year". Pojazd do przewozu ciężkich Stralis, został nagrodzony w 2003 roku jako "Ciężarówki Roku"

W 2009 roku Iveco stał się dostawcą samochodów Ciężarowych i Pojazdów użytkowych dla Moto GP, a także do wykonywania z zespołem Ferrari Racing, która zapewnia pojazdy do transportu samochodów w wyścigach Mistrzostw świata Formuły 1.