0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części LANCIA

LANCIA

włoski Producent samochodów, to opis generowany 27 listopada 1906 roku Vincenzo lancii (Vincenzo Lancia. Firma z długą i ważną tradycją w produkcji luksusowych samochodów. Wchodzi w skład grupy Fiat z 1969 roku i obecnie stanowi alternatywę dla wysokiego poziomu, Fiata. Wśród cech, które wyróżniają markę, możemy zauważyć, oznaczenia swoich modeli poprzez wykorzystanie liter alfabetu greckiego.

pierwszy samochód produkowany przez Lancia była Lancia Alfa 12 HP, spędził swoje pierwsze testy w 1907 roku i rozpoczął produkcję w 1908 roku, później został przystosowany również do wyścigów.

W miarę upływu czasu, Lancia został zmodernizowany każdej ze swoich modeli, podczas gdy w 1913 roku przedstawił swój sukces Theta na motor show w Londynie. Ten samochód miał wydłużone podwozie, światła elektrycznego, i płonie wewnątrz silnika, w towarzystwie biegów manualna, 4 stopnie, osiągając maksymalną prędkość 120 km/h.

W 1919 roku powstaje model Kappa, z 4-cylindrowym silnikiem o mocy 70 km i prędkość maksymalna 120 km/h, zaprezentowała, jak innowacje silnika z głowicy cylindra osobno, dźwignia zmiany biegów znajduje się w środku dwóch przednich foteli i felgi aluminiowe felga stalowa.

pierwszy samochód z nadwoziem typu monocoque, była Lancia Lambda, produkowane od 1922 do 1931 roku. Pojawia się również po raz pierwszy niezależne przednie zawieszenie.

W 1948 roku, składa się po raz pierwszy skrzynia biegów 5-biegowa na samochód, produkcja, Lancia Ardea 3 Serii.

W historii Lancia charakteryzuje się być pionierem w zakresie wdrażania rozwiązań i innowacji w swoje samochody, zmiany, które z czasem staną się standardem w przemyśle silnika. Obecnie ma wysoki poziom prestiżu na światowym poziomie.