0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części LAND ROVER

LAND ROVER

Producent samochodów, która obecnie należy do grupy indyjskiej Tata Motors. Oryginalny pomysł projektu powstał w ciągu 1947 roku, bracia Wilkesa, że w tym czasie byli dyrektorami fabryki w Anglii Rover. Chcieli produkować suv dla społeczeństwa obywatelskiego, do tego przystosowali nadwozia Jeep Willys i benzynowy silnik, skrzynia biegów i tylny most od Rover. W 1948 roku na salonie samochodowym w Amsterdamie, a w przyszłym roku rozpocznie się jego produkcja.

W 1967 roku marka staje się częścią Leyland, który następnie zostanie British Leyland. W 1970 roku powstaje model Range Rover.

W trakcie 1981 roku firma staje się dostawcą na Camel Trophy, a następnie staje się sponsorem, dostarczając samochody przygotowane do tego testu. W ten sposób, firmie udało się autorytet i pozycję lidera na rynku suv.

W 1986 roku British Leyland jest zmieniona w Rover Group. Grupa kupuje BMW w 1994 roku, rok, w którym Wprowadzono drugą generację Range Rover. Model Land Rover Freelander wyprodukowany i wprowadzony na rynek w 1997 roku.

firma została przejęta przez Forda w 2000 roku i stała się częścią jednostki Premier Automitive Group.

Obecnie istnieje silna konkurencja, bo wiele marek opracowanie modelu suv bardzo silne i skuteczne, że oprócz tego, jak zwykle, utylitarnych i podłodze sportowe. Nadal Land Rover nadal pozostaje jedną z marek, najbardziej prestiżowe w kategorii. Wszystkie modele są produkowane w wielkiej Brytanii.

Land Rover był pionierem w rozwoju systemów wspomagania jazdy w trudnym terenie.

z powodu kryzysu w sektorze motoryzacyjnym, w 2008 roku Ford sprzedał Land Rover i Jaguar Tata Motors.