0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części MAZDA

MAZDA

japoński Producent samochodów, którego siedziba znajduje się w Hiroszimie. Z 1929 roku firma Toyo Kogyo CO się zmieni, nową linię produkcyjną skierowaną w branży motoryzacyjnej, zmienia nazwę na Ahura Mazda, co oznacza nazwa perski Bóg światła, mądrości, inteligencji i harmonii. Pierwszy samochód wyprodukowany został Mazda DA, w 1931 roku, trójkołowy, który odniósł ogromny sukces.

Po tym, jak czarne lata przeżyte w czasie wojny, w końcu 1945 r ponownym uruchomieniu produkcji tych pojazdów ciężarowych.

z początku lat 60-tych, Mazda wprowadza rozszerzenie działalności, najpierw w Europie, a potem w USA. Swój pierwszy samochód z czterema kołami była Mazda R360. Na poziomie międzynarodowym, w latach 70-tych były lata pozycję lidera wydajności.

w latach 80 Mazda cieszył okresu doskonałe wyniki ekonomiczne. Owoce - partnerskich stosunków z Ford. W historii firmy to dekadzie bardziej wydajne, nowatorskiej, produkują silniki na cztery cylindry, 16 zaworów, podwójny wałek rozrządu w głowicy, nowych silników rotacyjnych coraz bardziej niezawodne i wydajne. Pierwsze modele, jak 323 lub 626 były spektakularny sukces.