0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części NISSAN

NISSAN

japoński Producent samochodów. Imię i nazwisko, Nissan, pochodzi od "Nippon Sangyo", co po japońsku oznacza "przemysł Japonii". Obecnie najważniejsze firmy motoryzacyjne w tym, co dotyczy rocznej produkcji samochodów odnosi.

26 grudnia 1933 r. ustanawia firma Jidosha-Seizo Kabushiki-kaisha corporation ("Produkcja pojazdów" jest polski), tak samo przejmuje kontrolę wszystkich operacji dla budowy Datsuns jednostki Tobata Co. I 1 czerwca 1934 roku jego nazwa została zmieniona na Nissan Motor Co., Ltd. Jej założycielem był Yoshisuke Aikawa.

pierwszy samochód wyszedł z fabryki w kwietniu 1935 r. był to pierwszy osobowy samochód mały rozmiar, model Datsun. Samochód ten stanowił szybki rozwój industrializacji w nowoczesnej Japonii. Po wojnie i patrząc na odbicie się od destrukcyjnych: Sojusz z Austin Motor w 1952 roku.

Nissan był to pierwszy japoński producent samochodów na otrzymanie nagrody Deminga za osiągnięcia inżynierii w 1960 roku. Firma opracowuje swój pierwszy eksperymentalny samochód bezpieczeństwa, w 1971 roku. Aby uniknąć zanieczyszczenia powietrza Nissan opracowała system katalizatora, trzy sposoby.

od 1959 roku Nissan zaczyna rozszerzać swoje fabryki poza granicami Japonii, na Tajwanie, w Meksyku, w stanach ZJEDNOCZONYCH i w wielkiej Brytanii. Obecnie Nissan ma fabryki w 17 krajach.

W 1999 roku został zawarty Sojusz między Renault i Nissan, ten Związek, w przeciwieństwie do innych, wykonane w sektor samochodowy, różni się tym, że obie marki mają pragnienie zachować swoją niezależność, choć istnieje kilka modeli Renault, które są sprzedawane jako Nissan w niektórych krajach, jak np. w Renault Logan, w Meksyku jest sprzedawany jako Nissan Aprio, lub Nissan Almera, że w Kolumbii i Meksyku sprzedawana jako Renault Scala.