0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części RENAULT

RENAULT

francuski Producent samochodów, pojazdów użytkowych i wyścigów samochodowych. W 1898 roku powstała Renault Frères, pierwszy model wykonany w 1899 roku i nazywał się Voiturette type A, tego samego produkowano 71 jednostki.

Z biegiem czasu marka stała się wzmacniać swoją reputację i miejsce na rynku. Od 1979 do 1987 roku posiadał większą częścią American Motors Corporation i Jeep, która później została sprzedana Chrysler Corporation.

znak wpisany w Hiszpanii w 1953 roku, wprowadza się mocno i kilka fabryk w tym kraju, wyszli modele jak Renault Megane, Renault Modus, Renault Clio, Renault Twizy, czy Renault Captur.

na dzień Dzisiejszy samochodów jak Renault Logan, Renault Sandero i Sandero Stepway, a także Renault Duster, wraz z ich samochodów importowanych z Turcji, Hiszpanii i Brazylii zrobili marka jest stałym liderem w branży motoryzacyjnej.

W styczniu 2001 roku, Renault sprzedaje jednostki przemysłowej AB Volvo, i to zmiana nazwy, jak Renault Trucks w 2002 roku.

Renault uczestniczyła w niezliczonych przypadkach, jako projektant w Formule 1 od 1977 do 1985 roku, okresu, w którym opracowano i wdrożono silniki wyposażone w turbosprężarki, w tej dyscyplinie, i, znowu, od 2002 roku do chwili obecnej. W ciągu roku, Renault, nie występował jako budowniczy, poświęcony był dostarczać silniki do wielu poleceń, odnosząc znaczące sukcesy z Benetton i Williams F1. W latach dziewięćdziesiątych i w 2005 i w 2006 roku zdobył ii budowniczych.