0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części SAAB

SAAB

Firma sportach motorowych i lotnictwa pochodzenia, szwedzki, założona w 1937 roku. Jego nazwa jest skrótem Svenska Aeroplan AB, i pisał jak SAAB, domeny, która była używana oficjalnie w 1990 roku. Spółka ta rozpoczęła się opanować do końca lat 40-tych, kiedy powstał dział przemysłu motoryzacyjnego. Pierwszy model firmy-Saab 92001, który pojawił się 10 czerwca 1947 roku. W ciągu 1969 roku wydział samochodów łączy się z producentem ciężarówek Scania-Vabis i między 1969 i 1995 roku firma otrzymała nazwę Saab-Scania AB.

W 1990 roku General Motors zakupie większej części firmy, i za dziesięć lat po przejęciu pełni. Później został sprzedany w holenderski producent Spyker.

W grudniu 2011 roku Saab Automobile złożyła wniosek o upadłość. Jednak Saab Parts AB pozostanie w niezmienionej formie na bazie rozpuszczalnika na pokrycie rynku części zamiennych i rozwiązań technicznych.

w Końcu, w 2012 roku National Electric Vehicle Sweden AB, grupa, stworzona przez chińską firmę odnawialnych źródeł energii National Modern Energy Holdings i fundusz inwestycji japońska Sun Investment, oświadczył, że kupujący Saab skupić się na rozwoju pojazdów elektrycznych, z wykorzystaniem japońskich technologii.

W grudniu 2013 roku i po dwóch latach bez produkcji, i zaczyna się nowy produkcja swój nowy 9-3 sedan z tylko silnik jest dostępny z silnikami benzynowymi.