0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części SEAT

SEAT

hiszpańska Firma, spółka zależna niemieckiego Volkswagena, zajmujących się produkcją samochodów. Założona 9 maja 1950 roku pod oznaczeniem Hiszpańskiego Społeczeństwa Samochodów dla Turystyki. Siedziba znajduje się w Barcelonie.

produkcja rozpoczyna się w 1953 r. z modelu Seat 1400, pochodzi od bezpośredniego Fiat 1400. Drugi model wartości 600, jest to samochód, bardziej sławny, jego produkcja rozpoczęła się w 1957 roku i ukończył w 1973 roku. W 1986 roku model 124 - nagrodzony jako Samochód Roku w Europie, silnik 1197 cm sześciennych, ich 60cv i ich ponad 140 km/h, z szerokim nadwoziem, co stało się pierwszym os rodziny w Hiszpanii.

Obecnie Seat nazywa swoje modele nazwy hiszpańskich miast

firma przeprowadziła kilka sojuszy z firmami zabudów, które sprawowało leki, zamieniając niektóre modele, które pozostały, jak ograniczone wersje, lub prototypów.

Z czasem i akceptacji swoich samochodów, marka rozpoczyna swoją ekspansję na nowe rynki i wzmacnia swoje pozycje w tych, gdzie jest już argument, znajdującego się pod kontrolą Volkswagen. Obecnie istnieją organizacji i sprzedaży własnych dystrybutorów w 70 krajach, wśród których można wymienić: Hiszpania, Niemcy, Francja, Meksyk czy Wenezuela.

od 2009 roku wszystkie modele przechodzą mieć nazwali wersji Ecomotive z tym, że Seat stara się stworzyć silniki bardziej przyjazne dla środowiska poprzez zmniejszenie emisji CO2.

firma rozwija własne modele samochodów, choć zgodnie z ogólnymi wytycznymi koncernu Volkswagen. Dla celów strategii definicja i pozycjonowanie modeli Seat są częścią Grupy Volkswagen.