0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części SUZUKI

SUZUKI

japońska Firma zajmująca się produkcją samochodów osobowych, założona w 1909 roku w miejscowości хамаматсу, w dzielnicy centrum Michio Suzuki, na początku był fabryka krosien, aż do 1931 roku, kiedy zaczynają się z produkcji samochodów.

Obecnie odbywa się w tworzeniu samochodów terenowych i kompaktowych, rozwija się również motocykle, motory za burtę i szeroki asortyment produktów, wyposażone małymi silnikami spalinowymi.

W październiku 1955 roku Suzuki zaprezentowała swój pierwszy samochód, wykonany w serii Suzulinght, silnik 2-cylindrowy, 2-suwowy i 360cc. Eksport firmy zaczynają wzrastać, począwszy od lat 70-tych z produkcji modeli Fronte i Jimny.

W 1981 roku i z powodu rosnącego popytu na małe samochody, Suzuki wykonuje umowę z General Motors. Modele Suzuki są wprowadzone w USA pod marką Chevrolet, stan, który rozpoczął się kilka związków, które odbyły się później z innymi producentami. W 1985 roku model Samurai-to pierwszy samochód w USA, wydany pod marką Suzuki.

obecnie są prezentowane modele, styl wyraźnie awangardowy i nowoczesny, a między nimi, możemy zauważyć, Suzuki Kizashi, Suzuki Vitara i Suzuki Swift, który był hitem od momentu jej założenia ze względu na jego wygląd i funkcje. Z drugiej strony, w Indiach wielki sukces modelu Maruti i Wysoki.

15 stycznia 2010 roku koncern Volkswagen zakończył zakup 19,9% akcji Suzuki Motor Corporation, stając się największym akcjonariuszem marki.