0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części VOLVO

VOLVO

Producent samochodów z siedzibą w Göteborgu, Szwecja. Założony w 1927 roku inżynier Gustaf Larson i ekonomista Assar Gabrielsson. Obecnie firma należy do chińskiej firmy Zhejiang Geely Holding Group. Główna działalność firmy skupia się w władać zachować i chronić marek Volvo, w imieniu ich właścicieli.

Ta marka zawsze wyróżniał się dbałością o bezpieczeństwo swoich pojazdów. W tej dziedzinie, wkład ważniejsze było wynalazek pasów bezpieczeństwa z trzema punktami mocowania, wprowadzony w 1959 roku. Firma uzyskała rekord Guinnessa za największą liczbę mil, sterowane jednym właścicielem pojazdu, nie dla celów komercyjnych. Średni wiek samochodów Volvo na być odrzucone wynosi około 19 lat.

marka Volvo została zarejestrowana po raz pierwszy od 11 maja 1915 roku. Używany był na samym początku, aby wymienić tylko niektórych pre-series łożysk, ale nigdy nie zostały wydane na rynek, i nie było aż do 1927 roku, że marka została wykorzystana ponownie, teraz jako znaku towarowego dla samochodów i nazwę firmy.

pierwszy model wykonany został Volvo OV 4, w ciągu 1927 roku.

28 stycznia 1999 Ford Group Company ogłasza zakup Volvo Cars, w wyniku tej transakcji na dzień dzisiejszy marka składa się z dwóch różnych firm, firma Volvo Group, która wchodzi w interesy Szwecji i Volvo Car Corporation, w zasadzie w rękach Ford, i obecnie Zhejiang Geely Holding Group.

W styczniu 2013 roku, model Volvo V40 otrzymał Nagrodę Samochód Roku.