0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części VW

VW

Obecnie jest to oryginalna marka najlepiej sprzedającym koncernu Volkswagena, największego producenta samochodów w Niemczech i trzecim co do wielkości producentem na świecie. Jej siedziba znajduje się w Wolfsburg, Niemcy. Grupa cosntituido na dwanaście marek z siedmiu krajów europejskich: Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Porsche, Ducati, MAN, Bentley, Bugatti, Lamborghini i Scania AB.

marka sprzedaje swoje samochody w ponad 153 krajach na całym świecie, działa w 61 fabryk, zlokalizowanych w 15 krajach Europy i w ponad 6 krajach, w tym Ameryki, Azji i Afryki.

W 2012 roku otrzymał nagrodę za Równość i Zgoda, w kategorii duże Firmy.

nazwa powstała w początku lat 30-tych, kiedy to Adolf Hitler rozpoczyna konkurs na produkcję samochodu dla ludu (Volks Ваген). Choć pierwotna nazwa modelu były inne, używane jest oznaczenie "Volkswagen" w znaczeniu "Żuk" lub "Bettle", pierwszego modelu, produkowane marką. Po desvinculaciones produkcji wojennych, 27 grudnia rozpoczął masową produkcję Garbusa.

W 1978 roku ten model przestał być wykonywane w Niemczech, przede wszystkim dlatego, że na światowym rynku pojawiły się samochody rangi, ale design i technologie bardziej zaawansowane. W końcu ubiegłego wieku, Volkswagen Sedan (Żuk) był uważany za "samochód xx wieku".

W 1974 roku został zaprezentowany model Golf, który od razu zyskał szerokie uznanie. Następnie odbyło Passat w 1973 roku, Polo i Lupo. W 1998 roku pojawia się New Beetle, który przedstawia projekt na bazie starego żuka, ale i całkowicie zmodernizowana. Inne modele wiodącymi są Phaeton, Touran, minivan, siedem miejsc, i Touareg, suv apartament jest przeznaczony do użytku w mieście, na drodze i na nierównym terenie.

W ostatnich dziesięcioleciach Volkswagen poszedł włączyć w grupę innych producentów samochodów. Pierwszym był Audi, który został opracowany na podstawie ich przynależności do grupy. Później nabył hiszpańskiego producenta Seat, pozycjonowanie marki w segmencie sportowych. Trzeci producent, który pojawił się był Skoda, których modele będą skierowane przede wszystkim na nowych rynkach Europy Wschodniej. Czwarty-MAN, stając się Volkswagen z 55% akcji, a piąta-z włoskiego Ducati, który otrzymał poprzez swoją spółkę zależną, Audi.